Rainbow page separator

Domácí hospic Vysočina už 14 let pečuje o umírající pacienty

Pondělí, 8. Říjen 2018

Domácí hospic Vysočina, o.p.s.

Nové Město na Moravě / Do kampaně nazvané Doma, jež informuje o tom, že existuje možnost péče o blízkého s cílem vrátit umírání do domácího prostředí, se zapojil Domácí hospic Vysočina. Ten se péčí o lidí na konci života zabývá již čtrnáctým rokem. „Domácí hospicovou péči jsme loni poskytli 105 klientům, a k tomuto číslu jsme se letos přiblížili již po devíti měsících,“ uvedl ředitel Domácího hospice Vysočina Petr Hladík. „Zvýšený zájem o naše služby si vysvětluji mimo jiné tím, že lidé mají možnost se přesvědčit, že domácí péči s naší pomocí zvládnou. Roli v tom hraje i skutečnost, že se nám postupně daří uzavírat smlouvy s pojišťovnami na poskytování mobilní specializované paliativní péče,” doplnil Hladík.
Domácí hospic Vysočina působí na Žďársku a na Jihlavsku – péči o umírající a podporu jejich rodinných příslušníků zajišťuje tým lékařů, zdravotních sester a psychosociálních pracovníků včetně psychologa.
Kampaň Doma začne 6. října Dnem pro hospic v jihlavské ZOO. Tento den se ale od 18 hodin lidé mohou vypravit také na benefiční divadelní představení novoměstských ochotníků. Na pondělí 8. října je zase naplánovaný Papučový den. „Stačí, když přijdete do práce v papučích, vyfotíte se a fotku budete sdílet na našem facebookovém profilu,“ konstatoval Hladík.
Podrobnosti o Domácím hospici Vysočina se zájemci mohou dozvědět ve čtvrtek 11. října, kdy se ve všech jeho pracovištích od 10 do 16 hodin uskuteční den otevřených dveří. „Naši zdravotníci a pečovatelé podrobně popíší poskytované služby, ale lidé si budou moci prohlédnout rovněž širokou nabídku zdravotnických pomůcek, kterými disponuje naše půjčovna. Domácí hospic Vysočina je možné podpořit také ve veřejné sbírce s číslem účtu 30015-336 449 7349/0800, kterou letos směřujeme na obnovu zastaralého vozového parku,“ upřesnil Petr Hladík s tím, že k zajištění čtyřiadvacetihodinové denní péče je třeba mít spolehlivá auta.