Rainbow page separator

Doplatek na MHD je vyšší kvůli povinnému navýšení platů řidičů

Pondělí, 15. Květen 2017

Žďár nad Sázavou / O celkem 1,3 milionu korun je třeba zvýšit doplatek na žďárskou hromadnou dopravu, radní zastupitelům doporučili přijmout rozpočtové opatření. Z 1,3 milionu jde podle vedení města o 1,1 milionu na navýšení platů řidičů, které schválila vláda, avšak peníze poukázala pouze krajům na linkové autobusové spoje. Města, která provozují MHD, příspěvek na navýšení platů řidičů nedostala.
V loňském roce na provoz MHD žďárská radnice doplácela 6,5 milionu korun, letos to bude o 1,3 milionu korun více. V letošním roce se ale se zvyšováním jízdného nepočítá. „Nechceme si pro peníze, které přidáváme na MHD, jít za cestujícími formou vyššího jízdného, ale v dalších letech k tomu budeme muset přistoupit,“ sdělil starosta Žďáru Zdeněk Navrátil.
Od 1. července bude žďárská MHD jezdit v novém režimu, změní se její trasování i značení linek. Přibudou rovněž dvě nové zastávky ve čtvrti Klafar, a to v ulicích Libická a Sázavská. Ty však budou začleněny do provozu až v průběhu července, protože vybudování zastávky v ulici Libická bude předcházet nutná přeložka vodovodních rozvodů.
Představení nové městské hromadné dopravy se uskuteční při setkání s občany 16. května v 17 hodin v jídelně základní školy v Palachově ulici.