Rainbow page separator

Dotace podpoří vybudování pláže a mola ve Farských humnech

Středa, 20. Únor 2019

Žďár nad Sázavou / Jedním ze šesti míst v republice podpořených Nadací Proměny Karla Komárka v rámci programu Proměň své město se stala žďárská Farská humna. Uskupení Žijeme Žďárem tam chce v letošním roce vybudovat mobilní molo o rozloze devět metrů čtverečních a malou písečnou „pláž“ u řeky doplněnou lavičkami. Týmy usilující o zlepšení veřejného prostoru ze Žďáru nad Sázavou, ale i Vimperku, Olomouce, Týna nad Vltavou, Hodonína a Kladna spojuje cíl, kterým je upoutání pozornosti k dlouhodobě opomíjeným místům ve svém okolí, přičemž na svoji činnost od nadace získají dohromady půl milionu korun a odbornou konzultační pomoc.
„Hlavní smysl naší podpory vidíme v propojování všech, kdo se na utváření městského prostředí podílejí – zástupců radnic, architektů i obyvatel. Impuls ke zlepšení veřejného prostoru může přijít od kohokoliv z nich, v programu Proměň své město podáváme pomocnou ruku konkrétně lidem z řad veřejnosti a aktivních spolků,“ vyjádřila se ředitelka Nadace Proměny Karla Komárka Jitka Přerovská.
Grantové výzvy Proměň své město se v loňském roce zúčastnilo celkem devětadvacet iniciativ z celé republiky, žádat mohly o finanční grant do výše sto tisíc korun.

Foto: www.zdarns.cz