Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, zloději
Rainbow page separator

Drzost zlodějů a podvodníků nezná mezí

Úterý, 1. září 2009

Žďár nad Sázavou / V souvislosti se zvyšujícím se počtem případů loupeží a krádeží, se policisté rozhodli apelovat na obyvatelé jednotlivých obcí. Na vývěsních deskách obecních úřadů by měli obyvatelé nalézt dopis, který policisté rozeslali starostům obcí v okresu Žďár nad Sázavou. Dopis má především preventivní charakter. Policisté v něm  žádají o větší  všímavost, především při pohybu cizích osob a vozidel, opatrnost, ale také o spolupráci, která by mohla vést k zadržení pachatelů trestné činnosti.

Opět přibývá případů podomních prodejů, které končí okradením. Jeden z prodejců předvádí nabízené zboží a odvádí pozornost občana, druhý mezitím prohledá byt, dům, kde většinou odcizí nalezenou finanční hotovost. Záminek, jak se tito prodejci dostanou do domu, bytu je celá řada, přes prodej dek, oblečení, pojištění, až po poruchu na autě. Vyjímkou  nejsou ani odcizené tašky, kabelky z nákupních košíků, aut nebo restaurací. Většinou se jedná o nedbalost majitelů, kteří zlodějům k trestné činnosti přímo nahrávají.

Zvyšuje se i brutalita trestné činnosti. Svědčí o tom i přepadení benzínové pumpy v Hamrech nad Sázavou počátkem srpna, kdy pachatel neváhal použít střelnou zbraň. Policisté žádají občany, aby byli ostražití ke svému majetku ale i všímaví ke svému okolí.