Rainbow page separator

Dům s byty pro seniory doplní také odpočinkový park

Neděle, 4. června 2017

Nové Měs[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to na Moravě / K závěru se blíží stavba komunitního domu pro seniory ve Žďárské ulici. Ten ke konci le[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tošního roku nabídne domov nájemníkům starším šedesáti let věku v celkem dvaadvaceti by[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tových jednotkách.
Součástí komunitního domu pro soběstačné seniory bude rovněž odpočinkový park pro aktivní trávení volného času s altánem, lavičkami, venkovními posilovacími stroji či ruskými kuželkami. Na park i na vybavení společenské místnosti domu pro seniory novoměstské radnici přispěje společnost ČEPS v rámci programu Aktivi[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tou proti stáří částkou ve výši 350 tisíc korun.
O byty je mezi penzisty velký zájem, novoměstský úřad eviduje zhruba dvojnásobný převis přihlášek. Jedná se o by[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tové jednotky o velikostech 1+kk o ploše 41 m² a 2+kk o rozměru 45 m². Zájemci o bydlení, kteří budou úspěšní ve výběrovém řízení, s městem uzavřou nájemní smlouvu na dva roky, kterou bude možné prodloužit. Nájemné bylo stanoveno na 57 korun za metr čtvereční obytné plochy.