Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, požár, zplodiny
Rainbow page separator

Dva lidé se při požáru nadýchali zplodin hoření

Sobota, 21. dubna 2012

hasici-brodska-pozar-sklep-zdar-nad-sazavou-300x225Žďár nad Sázavou /Dvě jednotky hasičů zasahovaly v noci u požáru v ubytovně na ulici Brodská ve Žďáru nad Sázavou. Při požáru se dva lidé nadýchali jedovatých zplodin hoření a skončili v péči zdravotníků. Požárem majetková škoda nevznikla.

V 02:08 hod přijalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina hlášení o zakouřené chodbě na ubytovně. Na místo události vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Žďár nad Sázavou, kterou posílila jednotka sboru dobrovolných hasičů ze Žďáru nad Sázavou 2 – Zámku.

Provedeným průzkumem místa zásahu hasiči zjistili, že hoří starý koberec ve sklepě ubytovny. Celá chodba domu byla silně zakouřená. Hasiči z domu vyvedli dvě osoby. Požár se jednotkám podařilo velmi rychle lokalizovat a následně i zlikvidovat. Do péče si na místě převzali zdravotníci dvě osoby, které se při požáru nadýchaly jedovatých zplodin hoření. Jednotky dům odvětraly za pomoci přirozené a přetlakové ventilace.

V 03:00 hod byl zásah ukončen a jednotky se vrátily zpět na základny. Požárem škoda nevznikla. Příčina  vzniku požáru se nadále vyšetřuje.

Připravila: kpt. Ing. Petra Musilová, DiS., tisková mluvčí HZS Kraje Vysočina