Rainbow page separator

Dva opilci ukradli horská kola, jejich majitelé je chytili

Čtvrtek, 21. Duben 2016

Policie, auto

Nová Ves u Nového Města na Moravě / Dvě horská jízdní kola pohřešili jejich majitelé u fotbalového hřiště v Nové Vsi. Obrátili se proto na tísňovou policejní linku s tím, že zloději sebrali jejich kola a ujeli na nich.
„Na místo ihned vyjela hlídka, majitelé odcizených kol se mezitím vydali směrem, kam pachatelé měli na bicyklech odjet a po několika minutách se jim je podařilo zadržet v sousední obci krátce před tím, než na místo dorazili i policisté,“ konstatovala policejní mluvčí Monika Pátková. Podle jejích slov se krádeže měli dopustit dva muži ve věku 18 a 37 let ze Žďárska. Oba byli pod vlivem alkoholu a při dechové zkoušce nadýchali kolem 1,5 promile.
„Policisté po ztotožnění oba muže předvolali k podání vysvětlení, odcizená kola v celkové hodnotě šest tisíc korun si převzali majitelé,“ sdělila mluvčí s tím, že oběma mužům již bylo sděleno podezření ze spáchání krádeže. Starší z nich navíc již byl za majetkovou trestnou činnost odsouzen. „Policisté ve věci vedou zkrácené přípravné řízení, podezřelým hrozí až dva, respektive tři roky vězení,“ doplnila Monika Pátková.