Rainbow page separator

Dva strážníci budou končit, nesplnili podmínku vzdělání

Pondělí, 9. Listopad 2015

Městská policie Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / Čtyři městské policisty, kteří jsou ve své funkci dvacet let, přijali žďárští radní. „Radní jim pogratulovali, že svoji práci vykonávají tak dlouho, a současně jim předali věcné dary,“ poznamenal žďárský starosta Zdeněk Navrátil.
V souvislosti s nadcházející zákonnou normou, podle níž musí ke konci letošního roku odejít se služby městští policisté, kteří nemají vzdělání ukončené maturitní zkouškou, mají od žďárské městské policie odejít dva lidé z celkových dvaadvaceti. Výjimka se vztahuje pouze na ty strážníky, kterým v roce 2009 nebylo méně než 45 let. Ti maturitu mít nemusí.
Žďárská radnice aktuálně řeší, zda by dva strážníky, kteří mají u městské policie kvůli nedoplněnému vzdělání skončit, mohla využít jako zaměstnance města. „Hledáme prostor pro to, aby mohli vykonávat jinou práci pro město. Od příštího roku se například chceme více věnovat zaměstnávání lidí při obecně a veřejně prospěšných pracích a na společensky účelných pracovních místech pro dlouhodobě nezaměstnané. Právě při práci pro komunál by se nám někdo s takovou praxí hodil, například jako parťák. Zatím je to však pouze ve fázi úvah,“ dodal Navrátil.