Rainbow page separator

Dvanáct farmářských trhů doprovodí zábavný program

Středa, 4. Květen 2016

Dvanáct farmářských trhů doprovodí zábavný program

Nové Město na Moravě / Letošní „letní“ sezona novoměstských farmářských trhů začne v sobotu 14. května. „Trhy se budou konat v parku na Vratislavově náměstí každou druhou sobotu, a to vždy od 8 do 11 hodin,“ informovala Alice Hradilová z Horáckého muzea. Připraven je i doprovodný program, a to až do konce října, koncerty i workshopy se budou v parku konat vždy od devíti hodin ráno do poledne. Poté se budou „zimní“ trhy uskutečňovat do května jenom jednou měsíčně.
V rámci doprovodného programu trhy zahájí orchestr ZUŠáci – mladé hudební talenty předvedou repertoár od jazzových standardů přes dechovku až po popové hity. Připraven bude rovněž jarní workshop organizace Chaloupky, který se zaměří na výrobu z přírodnin.
ZUŠáci při farmářských trzích vystoupí také 28. května, 11. června pak trhy ozvláštní divadelní workshop akce Sbírka motýlů, o dva týdny později zase dílna zaměřená na rukodělnou techniku patchwork. V sobotu 9. července dostanou prostor zájemci, kteří se chtějí naučit vyrábět dekorace z džínoviny, 23. července workshop povede divadlo ToTeM, 6. srpna se posluchači na novoměstském náměstí mohou těšit na kapelu TATABAND. Při Slavnostech medu 27. srpna farmářské trhy doprovodí včelí workshop a 10. září Den otevřených dveří památek. Na 24. září připadnou Svatováclavské slavnosti a prezentace Regionální potravina, 8. října bude doprovodný program farmářských trhů zaměřený na houby. Při posledních „letních“ trzích 22. října náměstí rozezvučí kapela Jásalka.