Rainbow page separator

Dvě tragické nehody se udály jen pár kilometrů od sebe

Středa, 18. Květen 2016

Policie České republiky

Žďársko / Jen několik kilometrů od sebe na krajské silnici spojující Žďár s Jihlavou došlo v pondělí ráno ke dvěma dopravním nehodám s tragickým koncem. V obou případech řidič havaroval a těžkým zraněním podlehl.
„K první tragické nehodě došlo před půl sedmou ráno. Řidič vozidla Audi jel ve směru od Nového Veselí k obci Rudolec. Při projíždění táhlé zatáčky přejel na nezpevněnou krajnici, kde narazil do směrového sloupku. Poté vozidlo vyjelo mimo komunikaci do příkopu a narazilo do betonového mostku. Při dopravní nehodě utrpěl padesátiletý řidič velmi vážná zranění, kterým na místě podlehl,“ popsala policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Na místo okamžitě vyjely všechny složky integrovaného záchranného systému; policisté začali provádět šetření. Na vozidle vznikla škoda za přibližně 450 tisíc korun. „V době, kdy ještě na místě prováděli policisté šetření, přijali oznámení o další vážné nehodě, ke které došlo nedaleko v katastru obce Budeč,“ řekla mluvčí. Tam jel po osmé hodině ranní třiasedmdesátiletý řidič Fordu Fiesta ve směru od Žďáru k Budči. Na rovném úseku vyjel s autem mimo komunikaci do travnatého svahu, kde vozidlo narazilo do směrového sloupku a poté do stromu. I při této nehodě utrpěl řidič těžká zranění. „Zdravotníci začali ihned s poskytováním lékařské pomoci těžce zraněnému, aktivně se zdravotníky ve vytrvalé a maximální pomoci řidiči spolupracovali také hasiči a policisté. Na místo byl vyslán vrtulník zdravotnické záchranné služby. Následně byl těžce zraněný muž transportován do nemocnice, bohužel, při transportu poraněním podlehl,“ popsala policejní mluvčí s tím, že příčiny a okolnosti obou fatálních nehod policisté dále šetří.