Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, topení, elektřina, plyn
Rainbow page separator

Elektřinou levněji než plynem

Úterý, 27. Září 2011

Žďár nad Sázavou / Donedávna ještě nemyslitelný návrat k topení elektřinou se stává mnohem reálnějším díky úspěšnému „tažení podlahového topení. O jeho rostoucí oblibu se ale zaslouží mnohem více faktorů. S rostoucí životní úrovní máme stále větší požadavky na komfort a estetiku bydlení. Rádi bychom ale současně minimalizovali náklady a získali za to maximální efektivitu. Zdánlivě protichůdné požadavky lze překvapivě snadno sloučit v oblasti topení. Dokonce těch výhod můžete získat ještě více.

podlahove-topeni-elektro-slama Výhody elektrického podlahového vytápění

Především jsou to nižší provozní náklady (až o 25 %), které souvisí s tím, že elektrické podlahové topení funguje jako nízkoteplotní. Srovnatelné tepelné pohody je totiž dosaženo při teplotě vzduchu o 2 až 3° C nižší než u topného systému s radiátory. Teplota stoupá od podlahy a ohřívá především ty vrstvy vzduchu, které jsou z hlediska běžného života nejfrekventovanější – většinou sedíme nebo ležíme, takže je zbytečné vyhřívat vzduch u stropu. Stoupající teplý vzduch od podlahy se totiž postupně ochlazuje, a tím se také proces stoupání zpomaluje. Ideální tepelné pohody je tedy dosaženo díky příznivému vertikálnímu rozložení teplot. Tím dochází také ke snížení tepelné ztráty místnosti a z toho vyplývající spotřeby energie o 10 – 15 %. Zbytek úspor energie mají „na svědomí“ promyšlené systémy regulace řízené programovatelnými elektronickými termostaty s přesností až 0,4° C. Navíc lze každou místnost ovládat zvlášť v režimu, který nejvíce vyhovuje životnímu stylu obyvatel domu. Během nepřítomnosti obyvatel může systém udržovat zadané minimální hodnoty a před plánovaným příchodem zatopí.

Pokud právě přemýšlíte o vhodném způsobu vytápění, neváhejte využít projektového dne ve velkoobchodu ELEKTRO – M.Sláma, kde Vám nejen doporučí, ale i zdarma navrhnou vhodný způsob vytápění. Projektový den bude v pátek 30.9.2011 od 8:00 do 16:00 hod.

Připravil: Elektro – M.Sláma,  Nádražní 52, Žďár nad Sázavou