Nové Město na Moravě, nove mesto na morave, aktuality, Essex, Youth, Orchestra, Mahler
Rainbow page separator

Essex Youth Orchestra v Novém Městě na Moravě

Středa, 17. srpna 2011

Nové Město na Moravě /Sté výročí úmrtí Gustava Mahlera, slavného hudebního skladatele, narouzeného na Vysočině, si připomenou v neděli 21. srpna v Novém Městě na Moravě. V podání Essex Youth Orchestra zde v hlavním sále kulturního domu zazní Symfonie č. 7  Gustava Mahlera. V rámci koncertu zazní též Fresky Piero della Francesca Bohuslava Martinů, neméně známého rodáka z Poličky.

Pod vedením dirigenta  Robina Browninga přijíždí tento osmdesátičlenný orchestr v rámci svého turné po Evropě, na pozvání občanského sdružení Lysina lenina. Essex Youth Orchestra tvoří mladí hudebníci, kteří žijí nebo se vzdělávají v anglickém Essexu. Mají zde možnost přijít do kontaktu s nejlepšími hudebníky a dirigenty a mají šanci si vyzkoušet profesionální repertoár a tvrdou práci a zažít potěšení, které plyne z živého profesionálního vystoupení. Essex Youth Orchestra je orchestr určený pro již „hotové“ hudebníky – zájemci musí mít nejméně 16 let a musí dosáhnout hodnocení Grade VIII ve hře na nástroj v orchestru. Orchestr má velice naplněný program po celý rok včetně dvou pobytových kurzů a hlavního letního turné. V rámci uplynulých turné orchestr navštívil Polsko, Francii, Itálii a rovněž skotský Edinburg.

Turné orchestru organizačně zajišťuje agentura The Prague Concert Co., se kterou občanské sdružení Lysina lenina již několikátým rokem spolupracuje. Koncert se může konat také díky podpoře a záštitě města Nového Města na Moravě a vstřícnosti Novoměstských kulturních zařízení. Díky dobré spolupráci těchto partnerů se mohou posluchači těšit na další výjimečný kulturní zážitek.

Pozvánka a program