Nové Město na Moravě, expediční kamera
Rainbow page separator

Expediční kamera 2014 – Speciální projekce filmů V kůži vlka po stopách Džingischána

Úterý, 1. Duben 2014

Nové Město na Moravě /Seriál o putování ve stopách Džingischána patří mezi nejúspěšnější snímky Expediční kamery vůbec. V roce 2012 a 2013 na festivalu běžely první dva díly a pokaždé je diváci zvolili jako nejoblíbenější. Proto jsme se rozhodli připravit speciální promítání celé série. Můžete se těšit na celovečerní pásmo (4 x cca 45 minut) napínavého příběhu Tima Copea.

Pravidelné diváky Expediční kamery jistě bude zajímat, jak to s Timem vlastně dopadne!?
Pokud jste, stejně jako já, zvědaví, co vše ještě Tim na svém putování Mongolskem zažije, přijďte se podívat v sobotu 5. dubna v 19 hodin do Kulturního domu v Novém Městě na Moravě.

Australský dobrodruh Tim Cope putuje sám na koňském hřbetu mnoho měsíců z Mongolska přes Střední Asii až do Evropy. Překonává stepi, pouště i hory a jde stejnou cestou jakou kdysi prošly bojovné hordy největšího dobyvatele všech dob, Džingischána. Dodnes je to nádherná krajina, kterou obývají drsní, ale často také velmi pohostinní lidé. Mnozí z nich žijí stále kočovným způsobem života, kdy jsou jim koně a velbloudi nezbytným pomocníkem pro přežití na 10 000 kiometrové pouti.

Během svého putování po euroasijské stepi, Tim vydržel teplotní extrémy od vedra v pouštích Kazachstánu po teploty hluboko pod bodem mrazu v karpatském průsmyku – pouze se svými třemi koňmi, psím křížencem Tigonem a velkým širým nebem nad hlavou. I přes drsné podmínky, osamělost, obchází vlků a nájezdy zlodějů se Tim setkal s vřelou pohostinnost od těch, které potkal na cestě. Takový je život kočovníka.
Za o.s. Naboso Vás srdečně zve Dana Vacovská.