Rainbow page separator

Expozice na stromech bude ve žďárském parku viset do 14. října

Neděle, 8. Říjen 2017

Žďár nad Sázavou / Až do 14. října si mohou lidé prohlédnout výstavu v parku „U Ivana“ nazvanou Příběh banánu, kterou zorganizovala a instalovala základní škola Na Radosti. Na stromech jsou vyvěšeny příběhy lidí, kteří v Kostarice a Panamě v těžkých podmínkách pracují na banánových plantážích. Kromě žďárského parku tyto příběhy visí i v desítkách dalších parků v České republice. Lidé se na 14 panelech s fotografiemi a textem dozvědí, co vše se skrývá za oblíbeným tropickým ovocem – banány.
„Na každého Čecha připadá ročně 9,9 kilogramu banánů. Jedná se o nejoblíbenější tropické ovoce. Málokdo už ale ví, za jakých podmínek se banány pěstují, třídí, balí a následně dostávají do Evropy. Rozhodli jsme se proto třetí ročník Výstavy na stromech zaměřit právě na pěstování banánů,“ uvedla Gabriela Štěpánková z organizace NaZemi, která akci zaštiťuje.
Výstava na stromech se koná v parcích po celé České republice již třetím rokem, a to při příležitosti Světového dne důstojné práce, který připadá na 7. října.