Rainbow page separator

Farmářské trhy na náměstí Republiky odstartují 26. května

Pátek, 11. Květen 2018

Žďár nad Sázavou / První z letošních šesti již tradičních farmářských trhů mohou lidé navštívit na žďárském náměstí v sobotu 26. května od osmé hodiny ranní. Farmářské trhy budou probíhat v podobném duchu a rozsahu, jako tomu bylo v předchozích letech. To znamená jednou měsíčně v sobotu, vždy od osmi hodin ráno do poledne. Na prodejních pultech stánků by se měly opět objevit zemědělské a potravinářské produkty menších pěstitelů a výrobců zejména z regionu, ale také další sortiment zboží prodávaný prvovýrobci. Také v letošním roce se počítá s živým hudebním doprovodem akce.
Po loňské úspěšné „zkoušce“ se o prázdninových farmářských trzích kromě obvyklého zboží objeví i prodejci originálních rukodělných výrobků, jaké se obvykle prodávají na fler trzích. „Žďár navštíví přes léto hodně turistů, slibujeme si, že by farmářské trhy mohly být tímto zajímavější i pro ně,“ přiblížila jedna z organizátorek, které pro město farmářské trhy zajišťují, Kateřina Fialová.
Po prvním květnovém trhu si zájemci mohou poznamenat ještě termíny dalších pěti, které se na náměstí Republiky uskuteční 23. června, 21. července, 18. srpna, 15. září a 13. října.