Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, farmářské trhy
Rainbow page separator

Farmářské trhy opět ve Žďáře

Pondělí, 6. Červen 2011

Žďár nad Sázavou /Žďárská radnice opět uvažuje o zavedení farmářských trhů, které jsou na Vysočině tak oblíbené. Pravidelně je pořádají v Novém Městě na Moravě a Bystřici nad Pernštejnem.
Zkušenosti s jejich spolupořádáním z roku 2010 však město nemá nejlepší. Organizátor trhů, do kterého Žďárští vložili důvěru, nedodržel stanovené podmínky a na farmářských trzích se objevily kromě stánků s čerstvou zeleninou a domácími potravinami i stánky s oblečením, s filmy na DVD, levnými knihami.

farmarske-trhy-nove-mesto-na-moraveFarmářské trhy budou ve Žďáře nad Sázavou opět v roce 2012, pokud žďárská radnice na jejich pořádání obdrží grant z revolvingového fondu Ministerstva životního prostředí. „Nechceme propásnout možnost podpory, proto jsme si podali žádost s tím, že pokud grant obdržíme, farmářské trhy budou realizovány v roce 2012,“ uvedl Ladislav Bárta.
Kdo bude trhy organizovat, však ještě není uplně jasné. Vše záleží na obdrženém grantu. S tím jsou spojeny určité podmínky, které bude muset město při organizaci farmářských trhů splnit.
V případě, že by Žďárští s žádostí o grant neuspěli, nechtějí se myšlenky farmářských trhů vzdát úplně a hledali by jiné řešení.

Farmářské trhy v okolí:

  • Nové Město na Moravě: 18.6., 2.7., 16.7, 30.7., 13.8., 27.8., 10.9., 24.9., 8.10., 22.10.
  • Bystřice nad Pernštejnem: 18.6.
  • Křižánky: 2.7.