Nové Město na Moravě, nove mesto na morave, aktuality, Sbírka, motýli
Rainbow page separator

Festival Sbírka motýlů

Úterý, 7. Červen 2011

festival-sbirka-motylu-4Nové Město na Moravě /Pátý ročník (nejen) divadelního festivalu Sbírka motýlů se uskuteční v Novém Městě na Moravě od 9. do 11. června 2011. Letošní divadelní rej nese podtitul Rio de Teatro a návštěvníci se mohou těšit na bohatou směsici divadelních představení pro děti, mládež i dospělé, ale i výtvarné dílny, pouliční průvod nebo koncert. Záštitu převzal hejtman kraje Vysočina, MUDr. Jiří Běhounek, patronem festivalu je divadelní režisér a novoměstský rodák, Jan Jirků. Festival podpořilo město Nové Město na Moravě a pražská Nadace Život umělce.

festival-sbirka-motylu-2Jaké divadelní motýly letos organizátoři festivalu do své sbírky ulovili? V pátek přijede soubor DNO z Hradce Králové a zahraje nejmenším divákům nevýchovnou pohádku Fagi zlobí. Odpoledne jsou o něco starší zváni na loutkovou groteskuŽabáci renomovaného brněnskéhoansámblu Líšeň. Večer završí koncert unikátního hudebního uskupení Hm z Prahy.

festival-sbirka-motylu-3I sobotní program nabízí pestrobarevnou divadelní zábavu. Ráno dá hradecký DRAK dětem i dospělým ochutnat známý příběh O Zlatovlásce v neobvykle okořeněné podobě. Odpoledne patří interaktivní hudební pohádce O čtyřech flétničkách. V podvečer se nabízí jedinečná příležitost shlédnout monodrama Válka profesora Klamma, v němž exceluje herec Oldřich Navrátil z pražského MINORU, pod režisérským dohledem patrona festivalu. Večerním hostem je letos soubor divadla z Mladé Boleslavi, který přiváží Příběh koně, vlastní dramatizaci povídky ruského klasika L. N. Tolstého.

festival-sbirka-motylu-1Sbírka motýlu 2011 – Rio de Teatro bude zahájena ve čtvrtek 9. června ve 20:00 na Vratislavově náměstí soutěžním karnevalovým průvodem a napínavou fireshow. Dva a půl dne kultivovaných divadelních radostí, připravených již tradičně občanským sdružením Lysina lenina, čeká na své diváky. V téhle sbírce je motýl pro každého!

Celý program