Rainbow page separator

Festival tance doplní zpřístupněná věž kostela

Čtvrtek, 2. Červenec 2015

forces_simona_3_Claire Goodyear – korespondance 2015

Žďár nad Sázavou / V pátek 3. července odpoledne začne v areálu žďárského zámku festival tance a pohybového umění KoresponDance 2015. Již třetí ročník mezinárodního festivalu, který pořádá sdružení SE.S.TA, je prodloužen na tři dny – od pátku až do neděle. Diváci se mohou těšit na divadlo bratří Formanů se jejich Obludáriem, Halku Třešňáková, Jana Bártu s projektem Sticker a řadu významných zahraničních umělců. Představení LU.M.EN choreografa Dominica Boivina a jeho souboru Beau Geste například předvede divákům tanec ve spojení s vysokozdvižnou plošinou, francouzská choreografka Beatrice Massin na festival přiveze projekt Bach 15, který zpracovává barokní taneční partituru současným způsobem. Program letošního KoresponDance doplní řada doprovodných aktivit pro malé i velké ve žďárském zámku i ve městě.

„Naším záměrem je, aby se ze zámku stalo významné kulturní centrum, které propojí okolní krajinu s městem, čímž chceme navázat i na koncepci, v jejímž rámci byl zámek postaven. Doufáme, že se nám podaří etablovat festival jako respektovanou přehlídku současného tance a pohybového divadla, která zvýší povědomí o městě i v zahraničí,” uvedla Marie Kinsky, ředitelka festivalu KoresponDance.
V sobotu 4. července se kromě festivalového programu mohou zájemci opět těšit na možnost rozhlédnout se po Žďáře a jeho okolí z ochozu věže kostela svatého Prokopa na náměstí Republiky. Prohlídka s průvodcem trvá asi dvacet minut, věž bude přístupná v době od 9 do 20 hodin.