Contentus Moraviae
Rainbow page separator

Festival ve Žďáře doprovodí nástup s prapory i ohňostroj

Pátek, 16. Květen 2014

Žďár nad Sázavou / Na slavnostní nástup zástupců všech festivalových měst s prapory či ohňostroj se 3. června mohou těšit obyvatelé Žďáru v rámci 19. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu 13 měst Contentus Moraviae. A samozřejmě nejenom na něj.
Žďár se letos stal zahajovacím městem festivalu, naposledy úvodní koncert organizoval před dvanácti lety. Letos o úvodní, anebo o závěrečný koncert festivalu klasické hudby stáli zástupci žďárské radnice o to více, protože město slaví 20. výročí zapsání kostela svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře mezi památky UNESCO.
Město letos na festival vyčlenilo finanční částku ve výši 160 tisíc korun. Na úvodní koncert, který se uskuteční 3. června od 19 hodin, láká i billboard umístěný na průčelí Domu kultury. Vystoupí při něm pěvkyně a herečka Soňa Červená s orchestrem PKF – Prague Philharmonia pod taktovkou dirigenta Jakuba Hrůši.
Ve Žďáře se odehraje ještě jeden festivalový koncert, a to 18. června od 19.30 hodin. V divadle zahraje Zemlinského kvarteto a houslista Josef Špaček.