Rainbow page separator

Festival vzdělávání 2018 bude pestrý

Středa, 31. Říjen 2018

Žďár nad Sázavou / Každoročně se v podzimních měsících pořádá v Kulturním domě ve Žďáře nad Sázavou prezentační výstava vzdělávacích možností a pracovního uplatnění – Festival vzdělávání. Ani letošní rok nebude výjimkou. Již 23. ročník proběhne ve čtvrtek 8. listopadu v době od 8,00 do 17,00 hodin, slavnostní zahájení pak v 9,00 hodin. Tuto přehlídku vzdělávacích možností a pracovního uplatnění organizuje po mnoho let Kultura Žďár ve Žďáře nad Sázavou. Festival již tradičně oslovuje především žáky 7. až 9. tříd základních škol, kteří přemýšlejí o svém budoucím povolání. Odpovídající studium by jim mělo pomoci se k vytoužené metě přiblížit.

I pro letošní rok je nabídka škol bohatá a o přízeň studentů se budou ucházet i některé školy nové. V letošním roce je to například Církevní zdravotnická škola z Brna, SOU Svitavy technického zaměření nebo Bohemia – Hotelová škola Chrudim. Vedle téměř osmi desítek středních škol a učilišť přichází se svojí nabídkou také žďárské podniky. Jejich stánky, tak jako v minulém roce, zájemci o budoucí zaměstnání najdou přehledně pohromadě na jevišti hlavního sálu DK. Nabídka tak bude opravdu pestrá. Žáci základních škol, ale i zájemci o dodatečné studium, mají z čeho vybírat. Školy se prezentují nejen dle svého hlavního zaměření, ale v posledních letech se snaží budoucí studenty oslovit i doprovodným programem, který vychází z jejich zájmových možností. Z ohlasu nabízejících vyplývá, že žďárský festival patří svojí nabídkou k největším v republice. Návštěvník si tak může být jist, že dostane požadované informace ve velmi kvalitním rozsahu.

Pestrost nabídky podporují nejen školy tradiční (gymnázia, průmyslové školy, akademie a pod), ale i menšinové obory (platnéři, myslivci, design …). Vážíme si všech, kteří náš festival navštíví a nabídku obohatí. Všem žákům přejeme, aby měli šťastnou ruku při výběru svého oboru a školám, aby měli šikovné a poctivé studenty. Festival je otevřen všem zájemcům o informace vedoucí ke vzdělávání, možnostem pracovního uplatnění a sebepoznání. Vstup je bezplatný a všichni jste srdečně zváni.

Nabídku Festivalu vzdělávání doplní exkurze ve firmách