Rainbow page separator

Fiatisté se po roce sejdou ve Svratce

Čtvrtek, 5. Červen 2014

Svratka / Pod záštitou svrateckého městského úřadu se letos uskuteční sraz historických vozů značky Fiat i jiných italských autoveteránů v areálu Hotelu Svratka. Akce International meeting Svratka 2014 se odehraje v sobotu 21. a v neděli 22. června, zváni jsou i majitelé veteránů jiných značek – dobový oděv není předepsán, ale je vítán.
Sraz pořádá Historic cars klub z Mořic na Prostějovsku. Po 45 letech se ve Svratce uskutečnil v loňském roce, přičemž se na něm sešla i řada návštěvníků, kteří byli účastníky akce International meeting Svratka 1968.
V rámci setkání proběhne divácká anketa o nejelegantnější automobil, soutěž o nejhezčí dobový převlek a budou k vidění historické závodní automobily. Účastníci se mohou těšit na soutěže pro dospělé i děti, besedy se zajímavými hosty, k prohlédnutí budou materiály z předcházejících srazů a videoprojekce z let 1968 a 2013. Sobotní program vyvrcholí slavnostním vyhlášením výsledků všech soutěží, předáním cen a tombolou, v neděli se účastníci setkání podívají do svrateckého muzea.

Foto: http://www.pave.wz.cz/