Rainbow page separator

Finální jízdní řády MHD začnou platit od začátku roku 2018

Neděle, 29. října 2017

Žďárská radnice vypsala soutěž o nejlepší návrh na logo MHD

Žďár nad Sázavou / Od ledna příštího roku začne platit konečná podoba jízdních řádů žďárské městské hromadné dopravy (MHD), která od července prošla výraznou proměnou. „Změny v MHD, které byly zavedeny od 1. září, vyřešily ty nejzásadnější problémy, na které občané upozorňovali, nyní se zpracovává další vlna připomínek,“ informoval starosta Žďáru nad Sázavou Zdeněk Navrátil. Radní jízdní řády projednají na svém zasedání 2. listopadu.
Od příštího roku se ve Žďáře rovněž změní dosavadní ceník přepravy v autobusech MHD, přičemž je počítáno se zvýhodněním elektronických bezhotovostních plateb a využíváním měsíčních, čtvrtletních nebo ročních předplacených jízdenek před klasickými jednorázovými hotovostními platbami u řidiče.
Letos musela žďárská radnice především v souvislosti s vládou nařízeným navýšením platů řidičům zvýšit doplatek na MHD o 1,3 milionu korun. Státní příspěvek byl poukázán pouze krajům na linkové autobusové spoje, ale města, která provozují MHD, peníze na navýšení platů šoférů nedostala. „Vláda nařídila zvýšit platy řidičům, ale městům s MHD žádný příspěvek neposkytla, takže to zůstalo na nás,“ řekl starosta.