Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, Siemens, Žďas, spolupráce
Rainbow page separator

Firmy Žďas a Siemens podepsaly dohodu o spolupráci

Středa, 23. Leden 2013

zdasŽďár nad Sázavou / Žďárská strojírenská a metalurgická firma Žďas podepsala dohodu o strategické spolupráci se společností Siemens Česká republika. Od té si její aktéři slibují efektivnější získávání zakázek jak na českém, tak i na zahraničním trhu. Podle vyjádření generálního ředitele Žďasu Miroslava Šabarta to znamená společnou realizaci velkých projektů na klíč a zintenzivnění spolupráce v oblasti jejich servisu.

Prostřednictvím dohody Žďas bude moci navázat další kontrakty, například v jihoamerických zemích, v Indii nebo Číně, kde má společnost Siemens silné zastoupení.

V současné době firma Siemens, která se v Česku řadí k největším zaměstnavatelům, Žďasu dodává komponenty pro průmyslovou automatizaci a techniku pohonů, Žďas Siemensu zase zakázky z oblasti energetiky a dodávky pro metalurgický průmysl.

Dohoda o strategické spolupráci má kromě zvýšení tržeb obou subjektů v praxi přinést i více pracovních příležitostí ve Žďasu. Ve firmě nyní pracuje přibližně 2500 stálých zaměstnanců a dvě stovky agenturních. Firma Siemens oproti tomu v Česku vytváří více než deset tisíc pracovních míst.