Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, Batyskaf, Monty
Rainbow page separator

Folkový samorost MONTY míří do Batyskafu

Středa, 16. Leden 2013

monty_03-batyskafŽďár nad Sázavou Folkový kytarista vystupující pod jménem MONTY dorazí ve čtvrtek 17. 1. zahrát i se svou kapelou do žďárského kulturního centra Batyskaf. Také v Novém roce tak v Batyskafu pokračují pravidelné čtvrteční večery, které jsou jednou měsíčně věnovány nejrůznějším hudebním žánrům. Tentokrát to bude večer zaměřený především folkově.

monty_02-batyskaf„Monty je vynikající kytarista a zpěvák žijící v kraji vína. Je držitelem několika žánrových cen. Na koncert dorazí spolu se svojí Nekapelou, kterou tvoří multiinstrumentalista Milan Šána a zpěvačka Zuzana Mimrová,“ představuje čtvrtečního hosta dramaturg Batyskafu Aleš Kostečka. Podle něj oblibu Montyho mezi posluchači dokazuje i četnost klubových vystoupení (cca 100 – 150 ročně) a fakt, že se objevuje na předních multižánrových festivalech. Montyho tak můžete slyšet na většině rozhlasových stanic, které podporují akustickou muziku. Rovněž se objevuje na televizních stanicích ČT, Očko, TV Noe a v dalších regionálních televizích. V červenci roku 2011, rok po svém debutu na žánrovém fesivalu Zahrada, získává tlustý pán Monty v této soutěži písničkářů nejvyšší ocenění.

monty-1-batyskafMonty má za sebou také několik velmi úspěšných dětských písní, které se objevily na kompilacích vydavatelství INDIES – Bongo Bomboniera (píseň Koník) a  Bongo Bombarďák (titulní píseň Šnek). „Samotný koncertní program však není moc vhodný pro děti, obsahuje totiž i pár poněkud říznější písničky,“ směje se Aleš Kostečka. Ten zve všechny ve čtvrtek od 20:00 do Batyskafu na koncert tohoto folkového samorosta.

17.01. | 20.00 | 50,-