Rainbow page separator

Funny Festem oslaví žďárská Ponorka dvacáté narozeniny

Úterý, 29. srpna 2017

Žďár nad Sázavou / Třetí ročník putovního multižánrového festivalu pro děti a mládež Funny Fest se 8. září od 15 hodin uskuteční v areálu zámku. Připravuje ho žďárské nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Ponorka, které provozuje oblastní charita. Ponorka letos zároveň slaví 20 let existence.
Své umění na festivalu předvedou například kapela Vzhůru a níž, Revock, či AmaTer. Vystoupí rovněž účastník soutěže Česko Slovensko má talent 2015 Daniel Šafařík, taneční skupina Gingers, bubeníci ze žďárské základní školy v Komenského ulici 6 a v programu je zařazeno i dramatické představení You, generace ze ZUŠ Jana Štursy v Novém Městě na Moravě.
Žďárskému festivalu již předcházel Funny Fest ve Velkém Meziříčí, který se konal 25. srpna, a 26. října se pak akce odehraje v Bystřici nad Pernštejnem.
Cílem putovního festivalu je přiblížení fungování místních nízkoprahových zařízení pro děti a mládež veřejnosti. Na Funny Festu jsou představovány různé možnosti, jak se lze zabavit a trávit volný čas aktivně, například slackline neboli moderní provazochodectví, výtvarné dílny, soutěže, malování na tělo, fotokoutek, turnaje ve stolním fotbálku či slalom s brýlemi, které simulují stav po požití alkoholu či drog. Nová je možnost vyzkoušet si tvorbu legálního graffiti. „Funny Festem letos oslavíme dvacet let fungování Ponorky, proto si také všichni budou moci zasoutěžit o hodnotné ceny,“ sdělila vedoucí žďárské Ponorky Veronika Brychtová.