Rainbow page separator

Harmonogram opravy náměstí budou podnikatelé připomínkovat

Pondělí, 17. Únor 2014

Žďár nad Sázavou / Harmonogram oprav náměstí Republiky chystají ve Žďáře nad Sázavou. „Je třeba projednat, jak by měly práce postupně procházet náměstím, kdy a kde budou uzavírky či omezení, jak bude zajištěn příjezd k domům i podnikatelským subjektům,“ informovala starostka Žďáru nad Sázavou Dagmar Zvěřinová.
Práce na sebe musí navazovat a budou prováděny postupně. „Vymínili jsme si postup po částech, aby nebyla paralyzována průchodnost a průjezdnost náměstí. Když zrovna nebude umožněn vjezd ke Staré radnici, chceme možnost parkování v druhé části náměstí,“ uvedla starostka.
S konečným harmonogramem budou seznámeni jak radní, tak i provozovatelé subjektů na náměstí, kteří ho budou moci připomínkovat.
Jakmile začne oprava náměstí, na fasádách vedoucích do náměstí začne pracovat i nový majitel objektu bývalé školy. Problematické mohou být činnosti kolem chátrajícího objektu Bílého lva, protože pokud se vybuduje nová komunikace, případná pozdější demolice budovy by ji mohla narušit. Radnice proto bude s majitelem domu dále jednat.