Rainbow page separator

Hasiči na Vysočině vyjížděli k dalším 17 událostem

Pátek, 24. února 2017

Vysočina / Od osmé do desáté hodiny dopoledne zasahovali hasiči na Vysočině v  souvislosti s počasím u dalších 17 událostí. Počet výjezdů se tak od rána vyšplhal téměř na čtyřicet. Opět hasiči nejčastěji odstraňovali stromy a větve, které padly na komunikace a bránily tak plynulému provozu. V uplynulých dvou hodinách jsme zaznamenali nejvíce událostí na Žďársku a Havlíčkobrodsku. V obci Stáj na Jihlavsku poškodil padající strom telefonní vedení. V Pravíkově na Pelhřimovsku vítr uvolnil billboard. Zasahující jednotka profesionálních hasičů ze stanice Kamenice nad Lipou mís[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to události technicky zabezpečila a billboard demon[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovala.

Za pomoci mo[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];torových pil odstraňovali hasiči stromy z komunikací například u Chotěboře, Rousměrova, Račína, Jemnice, Rokytna nebo u Mirošova.

Všechny události, u kterých jsme v souvislosti s počasím zasahovali, se dosud obešly bez zranění osob.

Fo[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to: http://www.hzscr.cz

Aktuálně k 12.00 hod.

Počet zásahů v souvislosti se silným větrem klesá

Od desáté hodiny dopoledne do pravého poledne zasahovali hasiči na Vysočině u pěti událostí v souvislosti s počasím. Od páté hodiny ráno tak počet
zásahů přesáhl čtyři desítky. Ve všech pěti případech se jednalo o odstranění stromů. Na Pelhřimovsku odklízeli hasiči popadané stromy u Onšova, Počátek a Košetic.

Na Jihlavsku odstraňovali jihlavští profesionální hasiči strom u Vyskytné nad Jihlavou. V železniční stanici v Lukách nad Jihlavou spadl před jedenác[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tou hodinou dopoledne strom do kolejiště. Na místě zasahovala jednotka HZS SŽDC Havlíčkův Brod. Všechny události se obešly bez zranění osob.

Výstraha ČHMÚ před silným větrem platí pro Kraj Vysočina do dnešní třinácté hodiny odpolední.