Bory, bory, aktuality, požár
Rainbow page separator

Hasiči: S ohněm v Borech bojovalo sedm jednotek hasičů

Pátek, 20. Leden 2012

pozar-bory-hasici-vysocina-1Bory /Škodu ve výši 750.000 Kč za sebou zanechal čtvrteční požár dvoupodlažního objektu sestaveného ze stavebních buněk v lomu v katastru obce Bory na Žďársku. Při požáru ani samotném zásahu nebyl nikdo zraněn.

pozar-bory-hasici-vysocina-3Hlášení o požáru přijalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina v 18:26 hod. K požáru vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Velké Meziříčí, kterou posílily jednotky sborů dobrovolných hasičů z obcí Bory, Křižanov, Radostín nad Oslavou, Ostrov nad Oslavou, Bobrová a Velké Meziříčí.

V době příjezdu prvních jednotek na místo události byl celý objekt v plamenech. Hasiči na likvidaci požáru nasadili několik vodních proudů a z hořící budovy stihli včas vynést dvě tlakové lahve. Celý zásah probíhal vdýchací technice. Zasahujícím jednotkám se velmi dlouho nedařilo dostat plameny pod kontrolu. Lokalizace požáru proběhla po více než dvou hodinách intenzivního hašení.

pozar-bory-hasici-vysocina-2Jednotky dále provedly rozebrání konstrukcí objektu. Ze stanice Žďár nad Sázavou byla na místo zásahu dopravena termokamera na vyloučení dalších možných ohnisek požáru. Silně zakouřené prostory objektu byly odvětrávány za pomoci přetlakové ventilace. Ve 22:49 hod převzala dohled nad požářištěm místní jednotka sboru dobrovolných hasičů.

Příčina vzniku požáru se nadále vyšetřuje.

Připravila: Ing. Petra Musiluvá, Dis.