Rainbow page separator

Hasiči ze zámku budou svážet železný šrot v sobotu 13. června

Úterý, 2. června 2020

Sběr odpadu

Žďár nad Sázavou / Náhradní termín tradičního jarního svozu železného šrotu a vysloužilých elektrospotřebičů zveřejnili „zámečtí“ hasiči. Uskuteční se v sobotu 13. června od 7.30 do 12 hodin v lokalitách Žďár nad Sázavou 2, 5 a 7. A také v místních částech města Stržanov, Radonín a Mělkovice. Původní dubnový termín museli hasiči ze Žďáru nad Sázavou 2 zrušit kvůli epidemiologické situaci související se šířením koronaviru.
Lidé mají železný odpad, kterého se chtějí zbavit, ráno v den svozu shromáždit před svými domy, nejlépe na pozemku za brankou. Po předchozím požadavku si hasiči těžké kusy z půd či garáží vynesou sami. Je však nutné je o tom předem informovat na telefonním čísle 721 064 978, případně ještě i v průběhu svozového dne, tedy 13. června, také na čísle 775 678 794.
Hasiči v rámci svozu železa odvážejí taktéž vysloužilé elektrospotřebiče, naopak se svoz netýká nebezpečného odpadu v podobě žárovek, zářivek, výbojek, barev a laků, baterií, náplní z tiskáren a dalšího nekovového odpadu z domácností. Další svoz železného šrotu a starých elektrospotřebičů hasiči plánují na říjen.