Rainbow page separator

Hasiči ze zámku opět odvezou železný šrot i elektrospotřebiče

Čtvrtek, 2. Duben 2020

Sběr odpadu

Žďár nad Sázavou / Tradiční jarní svoz železného šrotu na sobotu 18. dubna chystají žďárští „zámečtí“ hasiči. I v letošním roce bude rozšířen o odvoz vyřazených elektrospotřebičů a uskuteční se od půl osmé ráno do 14 hodin v lokalitách Žďár nad Sázavou 2, 5 a 7.
Tamní obyvatelé mají železný odpad, kterého se chtějí zbavit, shromáždit před svými domy za brankou až v den svozu na sedmou hodinu ranní. Tím předejdou riziku jeho zcizení nebo vybírání jenom těžkých kusů či barevných kovů jinými lidmi, kteří se na svozu šrotu se žďárskými hasiči nepodílejí.
Objemný a těžký odpad ze sklepů, půd či garáží si hasiči vynesou sami, je však nutné je o tom předem informovat na telefonním čísle 721 064 978, případně ještě i v průběhu svozového dne také na čísle 775 678 794. Hasiči odvezou i vysloužilé elektrospotřebiče, jako jsou například lednice, mrazáky, televize, rádia, monitory, počítače, mikrovlnné trouby, sporáky, pračky, sušičky, myčky, trouby, vysavače a veškeré jiné domácí elektrické či bateriové spotřebiče. Svoz se však netýká nebezpečného odpadu v podobě žárovek, zářivek, výbojek, barev a laků, baterii, náplní z tiskáren a dalšího nekovového odpadu z domácností, který hasiči likvidovat nemohou.