Rainbow page separator

Hasiči ze zámku plánují na červen svoz železného šrotu

Sobota, 22. května 2021

Žďár nad Sázavou / I v letošním roce se hodlají žďárští „zámečtí“ hasiči angažovat při tradičním sběru železného šrotu a elektroodpadu. Plánují ho na sobotu 12. června v době od půl osmé do čtrnácti hodin a opět železo i vyřazené elektro svezou ze Žďáru nad Sázavou 2, 5 a 7. Zájemci, kteří chtějí, aby hasiči jejich odpad odvezli, ho mají v den svozu po 7 hodině nachystat před dům – anebo ještě lépe jej nechat na svém pozemku za brankou, aby se předešlo riziku odcizení nebo vybírání těžkých kusů či barevných kovů jinými skupinami lidí, kteří se na likvidaci odpadů s hasiči nepodílejí.
Hasiči jsou rovněž ochotni objemný či těžký odpad ze sklepů, půd či garáží vynést sami; v tomto případě je třeba s nimi věc předem domluvit na telefonním čísle 721 064 978, anebo ještě i v průběhu soboty 12. června také na čísle 775 678 794.
Svoz se týká rovněž vysloužilých elektrických spotřebičů, takže je možné odevzdávat kupříkladu lednice, mrazáky, televize, rádia, monitory, počítače, mikrovlnné trouby, sporáky, pračky, sušičky, myčky, topidla, elektrické nářadí, vysavače a další domácí elektrické či bateriové spotřebiče. Naopak hasiči nemohou likvidovat klasický nebezpečný odpad v podobě žárovek, zářivek, výbojek, barev a laků, baterií, náplní z tiskáren a další běžný nekovový odpad z domácností.

ilustrační foto