Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, Havlíčkovo, náměstí, rekonstrukce
Rainbow page separator

Havlíčkovo náměstí je před dokončením

Úterý, 24. dubna 2012

namesti-1Žďár nad Sázavou/ Do finále již spěje rekonstrukce Havlíčkova náměstí ve Žďáře nad Sázavou.V uplynulých týdnech se pracovalo mimo jiné na napojení této plochy na ulici Horní, která je hlavním průtahem okresním městem, a na ulici Radniční a Veselskou.

Instalována už také byla umělecká plastika, jež nyní dotváří vzhled nových prostor pod kostelem svatého Prokopa. Plocha kolem tohoto výtvarného díla ale ještě musí být upravena. Definitivního dokončení se Havlíčkovo náměstí dočká co nevidět. Podle smluv byl však nejzazší termín ukončení rekonstrukce stanoven na konec května 2012.

Oprava Havlíčkova náměstí začala již v červnu uplynulého roku. V jejím rámci proběhla nejenom nutná oprava starých vodovodů a kanalizace, ale také předláždění povrchů nebo rekonstrukce kašny. Vyměněno bylo veřejné osvětlení, dále pak městská zeleň, odpadkové koše, lavičky a další inventář. Celkové finanční náklady na tuto akci se vyšplhaly na přibližně deset milionů korun včetně DPH.

namestiNa rekonstrukci žďárského Havlíčkova náměstí chce vedení okresního města navázat proměnou sousedního náměstí Republiky. Tato plocha by se ještě v letošním roce měla dočkat rekonstrukce vodovodů a kanalizace. Na tu potom v následujících letech naváže předláždění a další úpravy.

Na radnici se však shodli, že změnu potřebuje nejen přímo náměstí Republiky, ale i přilehlé lokality v jádru města. Vylepšen tedy má být taktéž vzhled atria, pěší zóny v ulici nádražní nebo tržnice. (zp)