Rainbow page separator

Hlášení městského rozhlasu vysílaného dne 18. srpna 2023

Pátek, 18. srpna 2023

Z ÚŘADU:

Město Žďár nad Sázavou Vás zve již tuto sobotu, 19. srpna 2023 na nám. Republiky, kde se konají Žďárské farmářské trhy. Široký výběr produktů přímo od farmářů můžete nakupovat od 8:00 do 11:30 hodin. Termíny dalších trhů najdete na webu města www.zdarns.cz 

Městský úřad odbor stavební a územního plánování informuje o změně provozní doby pro veřejnost z důvodu přetížení. Od srpna 2023 je pro veřejnost otevřeno od pondělí do středy v dosavadních hodinách, ve čtvrtek a v pátek zůstane zavřeno. Více informací naleznete na webu města a na Facebooku. Děkujeme za pochopení. 

Upozorňujeme držitele psů, že se blíží splatnost poplatku za 2. pololetí letošního roku, který je nutné uhradit do 31. srpna 2023. Bližší informace podá Miroslava Zachová na tel. čísle 566 688 147. Děkujeme za včasnou úhradu poplatku. 

Město Žďár nad Sázavou informuje o uzavření mostu na Strojírenské ulici pro motorovou dopravu. Chodci projdou po celou dobu stavby. Hotovo by mělo být na konci listopadu. Více informací najdete na webu SAARPLAN nebo na Facebooku města.

Městský úřad odbor komunálních služeb oznamuje, že v souvislosti s úplnou uzavírkou části ulice Strojírenská došlo (do 31. října 2023) ke zrušení zastávky MHD Strojírenská u mostu pro všechny linky. Náhradní zastávka jsou Dagmarky. Děkujeme za pochopení

Městský úřad, odbor komunálních služeb oznamuje, že dne 7.8.2023 byly odebrány vzorky ze studánek U Křiváku, Klafar a Salvátorka. Studánky Klafar a U Křiváku jsou nevyhovující. Salvátorka je vyhovující, v pořádku. Upozorňujeme občany, že studánky nejsou primárním zdrojem pitné vody. Kvalita vody platí pouze v den odběru.

Dále odbor komunálních služeb upozorňuje občany, že v sobotu 26. srpna 2023 bude uzavřen sběrný dvůr na Jihlavské ulici ve Žďáře nad Sázavou z důvodu nefunkčnosti vážního systému.

Děkujeme za pochopení

 

ZTRÁTY A NÁLEZY:

Městský úřad, odbor finanční oznamuje, že na ztráty a nálezy byly předány dětské botičky, deštník, cyklistické rukavice, dámské hodinky a platební karta. Seznam všech nalezených věcí je zveřejněn na úřední desce i na facebooku města. Bližší informace Vám poskytne Alena Benešová na tel. čísle 566 688 146 nebo osobně v kanceláři, 1. patro, dveře č. 35 – ztráty a nálezy. 

 

VYHLÁŠENÉ ZÁMĚRY:

Město Žďár nad Sázavou vyhlásilo záměr na pronájem bytu na ulici Revoluční, č. p. 1829, č. or. 27, byt č. 9. Velikost bytu je 1+1. Základní nájemné činí 1 829,- Kč/ měsíc. Uzávěrka záměru je 24. srpna 2023 ve 12:00 hodin. Písemné přihlášky na vyhlášený záměr přijímá sekretariát starosty v zalepených obálkách výrazně označených „Výběrové řízení na byt“ s uvedením jména a adresy zájemce, nejpozději do termínu uzávěrky včetně. 

 

KULTURNÍ POZVÁNKY:

Přijměte pozvání na zahájení festivalu Slavnosti jeřabin v podobě vernisáže výstavy Voda – Krajina Život. Akce se uskuteční ve čtvrtek 24. srpna 2023 od 17:00 hodin. Zástupci z Unie výtvarných umělců Olomoucka vystavují svá díla v galerii na Staré radnici a v kapli svaté Barbory. Od 17:00 hodin bude prohlídka výstavy na Staré radnici a v kapli svaté Barbory. Od 18:00 hodin zahraje před kostelem svatého Prokopa Spirituál kvartet. Celá výstava potrvá do 17. září 2023. 

Všichni jsou srdečně zváni. 

 

V sobotu 26. srpna 2023 se můžete vydat na autobusový zájezd Putování žďárskou cisterciáckou krajinou. Historik Miloš Lopaur vás proveze po stopách cisterciáckého řádu ve žďárské krajině. Trasa vede například přes Matějov, Kotlasy nebo Radešín. Autobus vyjíždí v 8:00 hodin ráno z parkoviště od městského úřadu. Jízdenky můžete stále kupovat v turistickém informačním centru na Staré radnici. 

Věž kostela svatého Prokopa je veřejnosti otevřená do 30. září 2023 každý den mimo pondělí a deštivého počasí. Vstupné činí 40 a 20 korun. Více informací najdete na webu www.muzeumzdar.cz

Regionální muzeum zve na speciální prázdninové workshopy pro děti. Uskuteční se každé úterý a středu od 10.00 do 11.30 hodin. Tématy budou Kouzlo objevování a Výprava do středověku. Místo na workshopech je nutné si předem rezervovat na čísle 736 776 840. Více informací najdete na webu www.muzeumzdar.cz

Knihovna Matěje Josefa Sychry Vás zve na výstavu Velehory a lidé v nich. Expozice velkoformátových panoramatických fotografií Jana Grubera z nepálských Himalájí a peruánských And je umístěna v Galerii u Sychry do konce srpna 2023.

Knihovna Matěje Josefa Sychry upozorňuje čtenáře na změnu půjčovní doby během prázdnin. Více informací naleznete na webových stránkách www.knihzdar.cz.

V Regionálním muzeu na Tvrzi probíhá do 27. srpna 2023 výstava Kouzlo objevování: Od hieroglyfů k Tutanchamonovi. Návštěvníci se seznámí s životem starých Egypťanů, proniknou do tajů egyptských hieroglyfů a doslova se ocitnou v hrobce faraona Tutanchamona. Více informací najdete na webu www.muzeumzdar.cz nebo na Facebooku.

VÝLUKY:

EG.D, a.s. oznamuje, že z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie, a to dne 22. srpna 2023 na křižovatce ul. Horní/Novoměstská odběr VO + řízení dopravy, dále ul. Brněnská č. o. 16 (volejbalové kurty), ul. Nerudova č. o. 1, 5 a 7, a dále ul. Jamská (od křižovatky s ul. Novoměstskou pro RD č. o. 43 včetně). Přerušení bude probíhat od 8:00 do 9:00 hodin.

Dále EG.D, a.s. oznamuje, přerušení dodávky elektrické energie, a to dne 22. srpna 2023 na ul. Jamská č. o. 59 (Dalix), 67 (Obaly Vysočina) a parc. č. 5378/1 (Řádek stavební společnost). Přerušení bude probíhat od 7:30 do 14:30 hodin.

Poslední přerušení dodávky elektrické energie, se týká dne 23. srpna 2023, a to ul. Dvorské č. o. 12. Přerušení bude probíhat od 7:30 do 14:30 hodin.

Vodárenská akciová společnost upozorňuje odběratele vody, že ve dnech 21.8. – 8.9.2023 proběhne pravidelné odkalování vodovodní sítě ve Žďáře nad Sázavou, během kterého může přechodně dojít ke snížení tlaku vody, popř. krátkodobému zvýšení zákalu vody.

KONEC HLÁŠENÍ