Rainbow page separator

Hlášení městského rozhlasu vysílaného dne 26. května 2023

Pátek, 26. května 2023

Z ÚŘADU:

Již tuto sobotu 27. května 2023 se na náměstí Republiky konají Žďárské farmářské trhy. Široký výběr produktů přímo od farmářů můžete nakupovat od 8:00 do 11:30 hodin. Termíny dalších trhů najdete na webu města www.zdarns.cz 

 

Odbor komunálních služeb oznamuje, že do neděle 28. května 2023 včetně, dojde v souvislosti s uzavírkou ulice Jamborova k následujícímu opatření v MHD:

– zrušena bez náhrady bude zastávka MHD Jamborova 

Nejbližší zastávky jsou Novoměstská a Neumannova. Děkujeme za pochopení.

 

ZTRÁTY A NÁLEZY:

Městský úřad, odbor finanční oznamuje, že na ztráty a nálezy byly předány mobilní telefon a penál + psací potřeby. Seznam všech nalezených věcí je zveřejněn na úřední desce i na facebooku města. Bližší informace Vám poskytne Alena Benešová na tel. čísle 566 688 146 nebo osobně v kanceláři, 1. patro, dveře č. 35 – ztráty a nálezy. 

 

KULTURNÍ POZVÁNKY:

Oslavte Den dětí v Knihovně Matěje Josefa Sychry. Ve čtvrtek 1. června 2023 od 9:00 do 17:00 hodin bude pro děti připravena pohádková stezka. V 16:00 hodin čtou knihovnice dětem v Nábřežních terasách.

Senior Point knihovna pořádá v pátek 2. června od 9:00 do 10:00 hodin zdravotní monitoring s Všeobecnou zdravotní pojišťovnou. K dispozici bude bezplatné měření tlaku a analýza tělesných hodnot, včetně poskytování informací z oblasti veřejného zdravotního pojištění, příspěvků z fondu prevence. 

V Regionálním muzeu na Tvrzi probíhá do 27. srpna 2023 výstava Kouzlo objevování: Od hieroglyfů k Tutanchamonovi. Návštěvníci se seznámí s životem starých Egypťanů, proniknou do tajů egyptských hieroglyfů a doslova se ocitnou v hrobce faraona Tutanchamona. Více informací najdete na webu www.muzeumzdar.cz nebo na Facebooku.

V Čechově domě je umístěna expozice obrazů Lenky Majorové – „Plňte si své sny… kdy jindy, když ne teď“. Výstava je ke zhlédnutí do konce června 2023.

Oblastní charita Žďár nad Sázavou slaví třicáté narozeniny, a to dnes od 15:00 hodin v areálu Zámku ve Žďáře nad Sázavou. Vystoupí dechová hudba Zelenohorští muzikanti, bluesová pohody Lucky B, funk folková formace Heblo z Ostravy, pražský disco-Balkán band Circus Brothers a zpěvák Michal Hrůza s kapelou. V doprovodném programu jsou připraveny taneční a cirkusový workshop, tvořivé dílny, aktivity pro děti, ukázky techniky a činnosti městské policie, dopravní policie a hasičů. Více informací naleznete na webu www.zdar.charita.cz