Rainbow page separator

Hlasujícím by se nejvíce líbila socha sedícího muže

Pátek, 17. dubna 2015

Návrh sochy Muž se síťovkou

Žďár nad Sázavou / Více než s[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to dvacet respondentů se v anketě žďárské radnice vyjádřilo pro [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to, aby byla ve městě připomenuta tradice síťování; devět bylo proti.
S největším zájmem se setkala myšlenka instalovat v dolní části náměstí Republiky sochu sedícího muže se síťovkou. Takovou si dovede na náměstí představit sedmadevadesát respondentů. Kromě sedící postavy byla v návrhu i varianta „myslitel“, pro niž se vyslovilo dvanáct hlasujících. Deseti respondentům se nejvíce zamlouvala s[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tojící postava a jiný návrh mělo třináct lidí. Tři z hlasujících byli za účast v anketě odměněni vstupenkami na festival dechovek Vysočiny.
S tradicí síťování je ve městě spojena osobnost Vavřína Krčila (1895 – 1968), který ve Městě Žďár ve 20. letech minulého s[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toletí vynalezl oblíbenou tašku-síťovku. Ta si mezi zákazníky získala velikou oblibu a Vavřín Krčil síťovky různých typů vyvážel do celého světa. Svůj vynález si však nenechal mezinárodně paten[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovat, takže po pár letech se síťovky začaly vyrábět i v zahraničí.

Zdroj: MÚ Žďár nad Sázavou