Rainbow page separator

Horácké muzeum opět provoní medová výstava

Neděle, 25. Říjen 2015

Včelařská výstava Vůně medu - Nové Město na Moravě

Nové Město na Moravě / Různé druhy medu, medoviny, medového piva a dalšího medového zboží i v letošním roce nabídne výstava Vůně medu. Ta se v Novém Městě uskuteční už po šestnácté, a to ve dnech 7. až 13. listopadu. Slavnostní zahájení „medové“ výstavy se uskuteční v pátek 6. listopadu v 15 hodin.
K vidění či k zakoupení budou například medové perníčky, voskové zboží, včelařská kosmetika s apisinem (včelím jedem), propolisem, mateří kašičkou a léčivy, případně včelařské potřeby a pomůcky.
„Zkušení včelařští odborníci jsou připraveni odpovídat na dotazy s tématikou i přednést pro skupinku zájemců kratší přednášku o včeličkách. Především se to týká školní a předškolní mládeže,“ přiblížila Alice Hradilová z novoměstského Horáckého muzea.
Chybět nebude ani jedna z oblíbených atrakcí malých i velkých návštěvníků – prosklený úl s živými včelami. A také včela pod mikroskopem či informace spojené s historií včelaření. K zakoupení bude rovněž včelařská literatura, DVD, knihy s recepty, zábavné listy pro děti a pohádky. Ke zhlédnutí pořadatelé připraví panelovou naučnou expozici i filmy na PC. „Zájemci si také mohou prohlédnout prostory, kde se scházejí včelaři, kde se učí a pracují děti ve včelařském kroužku. Po dobu výstavy bude v restauraci K club v kulturním domě v nabídce točené medové pivo ze Sentic a speciální medové menu,“ dodala Hradilová.