Rainbow page separator

Hospicové hnutí otevře dveře veřejnosti

Pondělí, 7. října 2013

Nemocnice Nové Město na Moravě

Nové Město na Moravě / Den otevřených dveří se v rámci Týdne sociálních služeb a Světového dne hospiců ve středu 9. října uskuteční ve středisku hospicové péče Hospicového hnutí – Vysočina v Novém Městě na Moravě. To je umístěno v budově lékárny pod nemocnicí. 
Zájemci se mohou s prostorami střediska i zaměstnanci seznámit v době od 9 do 16 hodin, dozvědí se rovněž informace o poskytované domácí hospicové péči, tedy péči o umírající osoby v závěrečném stádiu života v jejich domácím prostředí. V souvislosti s akcí je připravena i prohlídka rodinného pokoje na oddělení dlouhodobě nemocných v nemocnici. „V 11 a v 15 hodin proběhne prohlídka pokoje i s výkladem o této službě určené pacientům v terminálním stádiu onemocnění, sraz bude v kanceláři střediska,“ uvedl vedoucí střediska hospicové péče Hospicového hnutí – Vysočina Vojtěch Zikmund.
Návštěvníci se budou mít možnost seznámit i se základním zdravotně–sociálním poradenstvím, mimo jiné rovněž s informacemi o zdravotnických a kompenzačních pomůckách.