Nové Město na Moravě, nove mesto na morave, aktuality, tablety, pacientii
Rainbow page separator

Hospitalizovaní pacienti si budou moci zapůjčit tablety

Neděle, 30. Prosinec 2012

Nemocnice Nové Město na Moravě

Nové Město na Moravě / Malý počítač s dotykovou obrazovkou – tablet – si budou moci už ve druhé polovině ledna zapůjčit pacienti hospitalizovaní v novoměstské nemocnici. V rámci rozšiřování poskytovaných služeb vyhradil zřizovatel nemocnice – Kraj Vysočina – celkovou částku ve výši 3,5 milionu korun a do všech svých pěti krajských nemocnic nechal pořídit tablety pro pacienty a vybudovat či rozšířit bezdrátové wi-fi připojení. Do novoměstské nemocnice má tak přibýt patnáct tabletů.

Minimálně v lůžkových částech všech oddělení nemocnice wi-fi připojení funguje už z dřívější doby. Pacientům je přístup k internetu poskytován zdarma, musí mít ale svůj notebook, tablet či jiné podobné komunikační zařízení. Kromě toho je ve vestibulu hlavního pavilonu ještě umístěn informační internetový kiosek, který využívají nejčastěji ambulantní pacienti, případně i návštěvy, a to například k vyhledávání jízdních řádů.

V rámci rozšíření bezdrátového připojení by v novoměstské nemocnici kromě lůžkových oddělení a ambulancí měly být pokryty signálem i čekárny a veškeré další prostory.