Rainbow page separator

Hrubá stavba dětského je u konce, přibude ještě zelená střecha

Středa, 27. Červen 2018

Nové Město na Moravě / Do konce června bude dokončena hrubá stavba nového pavilonu v novoměstské nemocnici. „Tento týden jsme zabetonovali poslední část stropu ve druhém nadzemním podlaží, teď dokončujeme atiky. To je to poslední, co nám chybí, aby byla hrubá stavba kompletní, do konce června to určitě stihneme,“ popsal aktuální postup stavebních prací stavbyvedoucí Josef Nejedlý ze společnosti PKS stavby.
Zedníky o prázdninách vystřídají další řemeslníci. „Nastoupí elektrikáři, vodaři, sádrokartonáři, bude se připravovat vzduchotechnika. Během prázdnin dojde k montáži oken, začneme dělat venkovní fasádu a vnitřní omítky. Nakonec to bude zelená střecha. To znamená, že položíme substrát s trávníkem a květinami,“ přiblížil harmonogram stavbyvedoucí.
„Taková střecha například zabraňuje přehřívání plochy, také funguje jako tepelná a zvuková izolace, snižuje spotřebu energií a v neposlední řadě také hezky vypadá,“ doplnil Michal Antl z marketingového oddělení stavební firmy.
Nová budova dětského pavilonu na 87 milionů korun bude disponovat celkem 33 lůžky, což bude o pět více než dříve. V pavilonu také najdou místo odborné ambulance i zázemí pro děti a rodinný doprovod. Sloužit začne na jaře příštího roku.
Mobilní vybavení pokojů a ambulancí není součástí nové budovy, jejíž stavbu hradí kraj, a proto nemocnice vyhlásila veřejnou sbírku. „Chceme moderní polohovatelná lůžka pro děti v závažném stavu a pro děti po úrazech a operacích. Projekt nového dětského oddělení pamatoval na hernu pro hospitalizované děti. Tu bychom rádi zařídili tak, aby děti mohly alespoň na chvíli zapomenout na své trápení,“ uvedl primář dětského oddělení novoměstské nemocnice Martin Chalupský. Na sbírkovém účtu 115-7096220287/0100 bylo týden před prázdninami téměř 150 tisíc korun.