Nové Město na Moravě, nove mesto na morave, aktuality, Zdislava
Rainbow page separator

Bavit se mohou i postižení

Neděle, 13. listopadu 2011

zdisibalek-2011-nove-mesto-na-moraveNové Město na Moravě / Denní stacionář Zdislava už své služby pro lidi s mentálním, tělesným a kombinovaným postižením nabízí od roku 1992. Skupinu osob, kterým Centrum Zdislava poskytuje své služby, tvoří lidé s mentálním, tělesným a kombinovaným postižením ve věku od 6 do 64 let, z Nového Města na Moravě a blízkého okolí.

zdisibalek04-2011-nove-mesto-na-morave-centrum-zdislavaKaždý rok, letos už po čtrnácté, pořádá novoměstský stacionář Zdišibálek, obdobu plesu pro postižené. „Byl to tehdy můj nápad. Chodila jsem na plesy, potkávali jsme se s rodinou, dětmi a přáteli. Bylo mi líto, že ti postižení se jen tak na ples nedostanou. Tak jsme se rozhodli jim ten zážitek umožnit a uspořádali jsme pro ně Zdišibálek,“ říká ředitelka stacionáře Danuše Balabánová. Kulturní dům zaplnilo ve středu 9. listopadu od 13:30 hodin na tři stovky návštěvníků z řad rodin a sponzorů. Za novoměstskými klienty centra přijeli i přátelé ze stacionářů ve Velkém Meziříčí a Letovic.

Zdislava má každoročně připravený nejen vlastní program, ale prezentuje i své výrobky. Nechybí bohatá tombola, ve které bylo letos přes 360 cen díky štědrým novoměstským podnikatelům a obchodníkům. „Je to moc hezká akce, potěšilo mě, že tam jezdí i z jiných stacionářů, pravidelně se tak potkávají. Příští rok bude mít Centrum Zdislava 20 let a Zdišibálek 15 výročí, tak si myslím, že by se měla uspořádat nějaká větší oslava,“ říká starosta Michal Šmarda.