Rainbow page separator

Hudební domeček z písniček Michaely Novozámské v Městském divadle Žďár nad Sázavou

Pondělí, 3. Říjen 2016

Městské divadlo ve Žďáru nad Sázavou ve čtvrtek 29. září, přivítalo na hostování Hudební divadlo dětem z Hradce Králové, které zde dvěmi dopoledními koncerty rozdávalo dobrou náladu, úsměvy a písničky dětem z mateřských a prvních stupňů základních škol.

Hudební domeček z písniček Michaely Novozámské v Městském divadle Žďár nad SázavouAutorka a hlavní protagonistka koncertu „Naše písnička aneb postavím si domeček“ Michaela Novozámská, ale měla v rozdávání dobré nálady a písniček velmi zdatné pomocníky – chlapecký sbor Bonifantes z Pardubic pod vedením sbormistra Jana Míška. Koncert malé diváky a jejich pedagogy nejen pobavil a rozezpíval, ale připomenul i některé znalosti získaných v hodinách hudební nauky.

Hudební domeček z písniček Michaely Novozámské v Městském divadle Žďár nad SázavouA proč právě domeček a písnička? „On domeček a písnička spolu mají mnoho společného,“ říká autorka a protagonistka představení Michaela Novozámská a pokračuje: „Písnička se také musí postupně vystavět z jednotlivých hudebních prvků stejně jako domeček z těch prvků stavebních. A v našem představení s námi děti takový hudební domeček staví a pak už jen společně zpíváme písničky, které se z domečku linou. A dětem ve Žďáru nad Sázavou šlo zpívání s námi opravdu výborně, a když se připojily i paní učitelky, byla nálada v sále výborná.

hudebni-divadlo-detem-zdar-nad-sazavou-2016-3Těšíme se na naši příští návštěvu tak milého publika.“ Hudební divadlo dětem chce touto cestou poděkovat společnosti ComGate, a.s. a firmě Agados spol. s r.o., za významnou pomoc koncertům pro děti ve Žďáru nad Sázavou.
/mib/